GTA IV

Zdravím vás na stránce o GTA IV

Novinky

GTA IV vyjde později!

Je mou nemilou povinností vám sdělit špatnou zprávu - GTA IV nevyjde v říjnu 2007, jak bylo stanoveno již od oficiálního oznámení hry, ale až o několik měsíců později. Pokud budu interpretovat oficiální stanoviska, hra se překládá z poslední čtvrtiny fiskálního roku 2007 na začátek druhé čtvrtiny 2008. Přeloženo do češtiny, nové GTA by mělo vyjít cca během března či dubna (zdroje se rozcházejí - zatímco thegtaplace uvádí únor-duben, gta4.net odhaduje na duben-květen).

Každého jistě hned napadne otázka "Proč?". Veškerá odůvodnění čerpají ze známého "Chceme aby hra byla co nejlepší". V jádru lze říct, že vývojáři chtějí z obou konzolí (PS3 a XBox360) tak říkajíc vydolovat maximum, a proto potřebují větší časový prostor. A údajně také z důvodu, že GTA IV má nastavit nový standard videoher, proto musí být dokonale kvalitní.

Pro mě osobně je nejvíce zarážející, že ještě před nedávnem (během E3) všichni svorně tvrdili, že datum vydání se nemění. Kdyby pravým důvodem byla časová tíseň programátorů, jak to že si jí nevšimli už tehdy? Mám spíš pocit, že jde především o ekonomické "šachy". Ale znovu zdůrazňuji, jde o můj osobní názor, tudíž o spekulaci. Každý nechť si udělá obrázek sám, chtěl jsem pouze nastínit možnou alternativu…
Žádné komentáře
 
Zatím o těchto stránkách nikdo neví.... tak to dejte někde do fóra a nebo někam....